Luka-tour oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

Luka-tour oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

„ENOTARNOWSKIE – WINIARSTWO NA POGORZU

GORSKIE PODROŻE Z DZIEĆMI – PRZEZ BAŁKANY I RUMUNIĘ,
Jacek Wnuk

„ENOTARNOWSKIE – WINIARSTWO NA POGORZU”
We współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną zabierzemy Państwa w podróż po atrakcjach przyrodniczych regionu tarnowskiego. Najciekawszym punktem spotkania będzie prezentacja winnic związanych z regionem.
Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza” współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
„Z DZIEĆMI W GORY – PRZEZ BAŁKANY I RUMUNIĘ”
Góry Kaukazu, skaliste wybrzeże Krymu, bagna Białorusi, zapomniane zakątki rumuńskich i ukraińskich Karpat czy pustynie i góry Maroka, to miejsca niezbyt popularne turystycznie, które odwiedzali rodzice Ani i Miłosza. Wspólna pasja podróżnicza, pozwalała spędzać każdą wolną chwile gdzieś wyżej, dalej, bardziej egzotycznie. Bliską egzotykę znaleźli w Karpatach na Ukrainie i w Rumunii czego efektem jest portal karpacki karpatywschodnie.pl i album fotograficzny Karpaty Wschodnie. Kiedy urodziła się Ania a później Miłosz było rzeczą oczywistą, że przez jakiś czas będziemy musieli dać sobie spokój z wyjazdami. „Podróżować z dziećmi się nie da, a już na pewno tak jak wy” – usłyszałem od znajomych wspomina Jacek, po czym spakowali busa i wyruszyli na wyprawę do legendarnej krainy Drakuli – Transylwanii, Miłosz wtedy miał 8 miesięcy a Ania 2,5 roku. Od tamtej pory przemierzyli kilkukrotnie Bałkany i Rumunię w poszukiwaniu miejsc bez setek turystów, przygody i wspaniałych gór!
Jacek Wnuk
Fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus.

 

Więcej: http://rzeszow.naszemiasto.pl/imprezy/enotarnowskie-gorskie-podroze-z-dziecmi-59992813.html