Enoturystyka to nic innego jak turystyka winiarska. Może to być wyjazd do regionu winiarskiego, zwiedzanie winnicy, degustacja, prezentacja win, szkolenie czy też warsztaty. Enoturystyka w ostatnim czasie zyskuje na popularności zarówno w Polsce jak i na świecie. Corocznie przybywa w Polsce winnic i samych miłośników wina.  ENOturystyka w regionie Pogórza to między innymi: cykliczne spotkania z winnicami, Pleśnieński Bachus i Wielkie Tarnowskie Dionizje. Projekt ma na celu stworzyć nową markę turystyczną w regionie Tarnowa, Tuchowa, Ciężkowic i Pleśnej.

Kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a także Certyfikat Specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne.  Laureaci tegorocznego konkursu to:

Centrum Nauki i Techniki EC1 (www.ec1lodz.pl)

ENOTarnowskie (www.enotarnowskie.pl)

PGE Narodowy (www.pgenarodowy.pl)

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (www.muzeum1939.pl)

Muzeum Emigracji w Gdyni (www.polska1.pl)

Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (www.skansen.mblsanok.pl)

Światowy Geopark UNESCO Łuk Mużakowa (www.geopark.muzakowski.pl)

Twierdza Srebrna Góra (www.forty.pl)

Zamek Czocha (www.zamekczocha.com)

Zamek Książ w Wałbrzychu (www.ksiaz.walbrzych.pl)

Certyfikat Specjalny – Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (www.krakowairport.pl)

Certyfikat Internautów – Perspektywy – 9 Hills Festival (www.9hf.pl)

Zabytkowa Kopalnia Srebra – zdobywca Złotego Certyfikatu POT 2019 (www.kopalniasrebra.pl)

 

Podkreślmy jeszcze raz. Otrzymanie takiego wyróżnienia jest wielkim atutem dla każdego wytworu turystycznego. Z pewnością tak doceniony produkt wzmacnia automatycznie swoją pozycję na rynku i staje się atrakcyjniejszym „celem” dla klientów!

 

Więcej: https://tarnow.dlawas.info/lokalna-turystyka/enotarnowskie-z-certyfikatem-polskiej-organizacji-turystycznej/cid,8833,a