Już pod koniec sierpnia ma mieć premierę aplikacja, która przybliży blisko 400 miejsc, które warto odwiedzić w okolicach Tarnowa.

Będzie pomocna dla rowerzystów, a oprócz ciekawych zabytków, wskaże też, gdzie można odpocząć i spróbować lokalnych specjałów.

Motywem przewodnim będą winnice, z których słynie nasz region – mówi Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, która współtworzy aplikację.

– Aplikacja jest częścią realizowanego przez nas projektu pod nazwą Zintegrowany produkt turystyczny, „Trasy rowerowe Pogórza”. Jak sama nazwa projektu mówi, jest to przedsięwzięcie, które ma pozwolić osobom aktywnie wypoczywającym w Tarnowie i regionie tarnowskim przygotowanie i zaplanowanie pobytu. Promujemy się jako region winiarski i chcemy rekomendować odkrywanie piękna krajobrazów, ale w połączeniu z kulinariami.

W tym momencie trwa katalogowanie i fotografowanie wszystkich miejsc, które znajdą się w aplikacji. Ma być ona powiązana z rowerowym szlakiem green velo, który biegnie przez region tarnowski. To licząca blisko 2 tysiące kilometrów, najdłuższa trasa rowerowa w Polsce.

Tarnowska Organizacja Turystyczna ma przygotować także mapy papierowe z zaznaczonymi szlakami rowerowymi, a także kolorowanki dla dzieci.

Więcej: http://www.rdn.pl/news/region-tarnowski-zwiedzisz-aplikacja