IV Międzynarodowy Festiwal Wina odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia 2019 r. w Tuchowie. Organizacja festiwalu wina wynika z potrzeby promocji produktu regionalnego jakim jest wino.Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z lepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce.

Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina. Dowodem tego jest 6 działających winnic w samej gminie Tuchów, a już kilkadziesiąt w całym powiecie tarnowskim.

Gmina Tuchów może poszczycić wieloma wysokiej jakości produktami regionalnymi. Wino dołącza do tych produktów, które warto promować i którymi warto się chwalić. Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa – wspomina burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

Wokół wina można promować wiele innych produktów spożywczych m.in. wędliny, sery owoce. W festiwalu biorą udział producenci produktów regionalnych z całej Małopolski. Chcemy pokazać, że produkty regionalne są ważnym elementem gospodarki lokalnej, pozwalają na prowadzenie gospodarstwa w efektywny sposób, a przede wszystkim chcemy przekonać konsumentów do zakupów lokalnych, bezpośrednio u producentów. Wino jest ponadczasowym produktem i w oparciu o nie chcemy promować Tuchów i region – podkreśla Wiktor Chrzanowski, zastępca burmistrza Tuchowa. NPW

 

Więcej: http://www.wiadomosciturystyczne.pl/aktualnosci/2491,0,8,,tuchow_promuje_wino_festiwalem.html