W najbliższy weekend (3-4 sierpnia) warto wybrać się do Tuchowa na IV Międzynarodowy Festiwal Wina i Spotkanie Miast Bliźniaczych. To będą dwa dni z degustacjami win oraz serów i wędlin. Na zakończenie wystąpi zespół Tulia.

Gmina Tuchów może poszczycić wieloma wysokiej jakości produktami regionalnymi. Wino dołącza do tych produktów, które warto promować i którymi warto się chwalić. Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa – mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino.

– Nasz Festiwal to nie tylko wino. W weekend przyjadą do Tuchowa także producenci produktów regionalnych z całej Małopolski. Będzie można spróbować m.in. wędlin i serów – zachęca do wizyty w mieście Wiktor Chrzanowski, zastępca burmistrza Tuchowa.

Podczas Festiwalu cały czas otwarte będzie tuchowskie muzeum (sale w budynku Sokoła i w Domu Kultury). Na zwiedzających czeka kustosz muzeum, Ryszard Wrona, które chętnie opowie o zgromadzonych eksponatach.

To co? W weekend widzimy się w Tuchowie?

Więcej: http://ikac.pl/tuchow-weekend-z-winem-degustacje-pokazy-a-na-deser-koncert-zespolu-tulia/