W 2020 roku większość Polaków zdecyduje się na wakacje w Polsce. Przyzwyczajeni do zagranicznych wyjazdów, często zapominamy, jak wiele atrakcji czeka na nas godzinę jazdy samochodem od domu. Małopolska to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Wybraliśmy Top 5 miejsc, które musisz odwiedzić w tym roku.

Leżąca nad Wisłą i Dunajcem Małopolska, często kojarzona jest z zimowym szaleństwem w Zakopanem, czy najpiękniejszym jarmarkiem świątecznym w Krakowie. Małopolska to jednak niekończąca się lista zapierających dech w piersiach zabytków, fantastyczna przyroda, w której można się zatopić po długich miesiącach spędzonych w domu i Podhale w pełnej krasie, którego kultura, gwara i smaki sławią nasz kraj na całą Europę. Dokąd wybrać się na wakacje w Małopolsce?

Szlak Architektury Drewnianej

Mało kto o tym wie, ale to właśnie w Małopolsce znajduje się prawie połowa wszystkich polskich miejsc wpisanych na Listę UNESCO. Wiele z nich leży w niewielkich miejscowościach, z dala od tłumów turystów.

Szlak Architektury Drewnianej to oczywiście długa lista kościołów, cerkwi, willi i domów, ale to też unikatowe wydarzenia takich jak cykl koncertów Muzyka Zaklęta w Drewnie, których możemy posłuchać w letnie niedzielne popołudnia. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo turystów koncerty będą transmitowane online na profilu FB „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Muzyki można więc posłuchać na pikniku, a później wybrać się do miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Zdecydowanie warto!

Karczmy na Małopolskiej Trasie Smakoszy

Nie samym zwiedzaniem człowiek żyje! Jedzenie coraz częściej staje się bardzo ważnym elementem turystyki. To dzięki niemu bliżej poznajemy kulturę regionu. Nigdzie lepiej nie poznamy smaków Małopolski jak właśnie w regionalnych karczmach.

Kulinarne dziedzictwo Małopolski odkrywać możemy aż na 7 trasach, dzięki czemu z pewnością znajdziemy restauracje lub karczmy w pobliżu swojego miejsca pobytu.

Nie zapominajmy jednak, że smaki, które powinniśmy poznać, to nie tylko jedzenie. Małopolska to jeden z najprężniej rozwijających się regionów winiarskich w naszym kraju – znajduje tu ponad 100 winnic, których trunki zdobywają rozmaite nagrody. Więc może zamiast Toskanii – w tym roku Małopolski Szlak Winny lub poznawanie winnic i wydarzeń winiarskich z EnoTarnowskie – marki stworzonej dla miłośników enoturystyki przez Tarnawską Agencję Turystyczną?

Poznaj wszystkie szlaki turystyczne w Małopolsce na Oficjalnym Portalu Turystycznym Województwa Małopolskiego.

Więcej: https://gazetakrakowska.pl/wakacje-w-polsce-odkryj-malopolske-5-miejsc-ktore-musisz-zobaczyc-w-2020-roku/ar/c7-15053300