Turystyka jest jedną z branż najbardziej dotkniętych skutkami koronawirusa. Odwoływane są podróże, rezerwacje w hotelach oraz wizyty w wielu atrakcjach turystycznych. Zła kondycja turystyki odbija się również na innych branżach, takich jak handel, transport, magazynowanie, rolnictwo, rynek nieruchomości, czy przychody jednostek samorządu terytorialnego z podatków.

Przyszłość turystyki jest niepewna i należy już teraz podjąć szereg działań, aby odbudować popyt na usługi turystyczne i przekonać turystów do wznowienia wyjazdów zorganizowanych. Stąd Viagii.pl – członek Małopolskiej Organizacji Turystycznej wraz z firmą MANIFOLD Business Cab & Transport zainicjowali pomysł na projekt „Zwiedzaj Małopolskę za złotówkę”, aby zachęcić mieszkańców Małopolski do zwiedzania i poznawania atrakcji turystycznych naszego województwa, a tym samym pomóc szeroko pojętej branży turystycznej.

Ideą tych czerwcowych sobotnich wycieczek po województwie za symboliczną złotówkę jest promocja bezpiecznego podróżowania i otwarcie na nowo Małopolan na turystykę zorganizowaną. Jednocześnie jest to okazja do wsparcia promocyjnego lokalnej branży turystycznej, szczególnie członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej – i zachęcenia mieszkańców Małopolski do odkrywania na nowo naszego Regionu.

Organizatorzy podczas każdej w wycieczek zapewniają transport najwyższej jakości autokarami z położeniem nacisku na bezpieczeństwo podróży również w zakresie COVID-19, usługi przewodników lokalnych w odwiedzanych miejscach, zestawy słuchawkowe do oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System wyposażone w jednorazowe słuchawki, pilota czuwającego nad przebiegiem wycieczki oraz liczne niespodzianki od organizatorów i partnerów wycieczek,

Całkowity koszt udziału w wycieczce wynosi symboliczną złotówkę!

Daty i trasy wycieczek:

13 czerwca: Tarnów – Zalipie – ENOTarnowskie
20 czerwca: Lipnica Murowana – Zamek w Nowym Wiśniczu – Bochnia
27 czerwca: Śladami Jana Pawła II: Sanktuarium Św. Jana Pawła II – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska

Zapisy na: https://app.evenea.pl/event/malopolskaza1zl/

 

Więcej: https://wadowiceonline.pl/kultura/16340-zwiedzaj-malopolske-za-zlotowke-wsrod-miast-wadowice-i-kalwaria