Winnica Gierowa

Nazwa pochodzi od przysiółka Janowic, gdzie winnica jest zlokalizowana. Nasadzenia częściowo znajdują się na tarasach powstałych na byłym osuwisku, z ekspozycją południowo-zachodnią. Nieopodal są lasy chroniące winorośl przed wiatrem i chłodem. Natomiast sama winnica ulokowana jest w środku sadu czereśniowego, wciąż rodzącego w czerwcu i lipcu przepyszne owoce. Gleba ciężka, ilasta. Winorośl w najwyższej części winnicy rośnie 320 metrów n.p.m.

Kontakt

Właściciel: Grzegorz Gondek
Janowice 265, gm. Pleśna
tel. 608 850 475
e-mail: winnica.gierowa@gmail.com
https://www.facebook.com/winnicagierowa

 

Godziny otwarcia

Piątek: 16.00 – 18.00
Sobota: 10.00 – 18.00

Rok założenia

2014

Powierzchnia

0,4 ha

Uprawiane odmiany:

Wina czerwone i różowe: Pinot Noir Precooce, Pinot Noir, Monarch

Wina białe: Saint Pepin, Bianka, Solaris, Seyval Blanc, Jutrzenka, Muscaris

Galeria

Oferta turystyczna

Obejmuje oprowadzanie po winnicy z omówieniem historii winnicy i uprawianych szczepów oraz komentowaną degustację win z deskami lokalnych serów i wędlin. Oferta jest dostępna zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.
Cena: do indywidualnego ustalenia.
Na terenie winnicy postawiona jest komfortowa altana wraz z grillem i paleniskiem na ognisko. Altana mieści 30 osób. Można w niej odpocząć, degustować wina i lokalne produkty kulinarne, także te rosnące na winnicy, czyli przepyszne, dojrzałe czereśnie oraz winogrona deserowe, których kolekcjonersko uprawianych jest tu ponad 100 różnorodnych odmian.

Kalendarium wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content