Winnica Jakubowa

Winnica Jakubowa usytuowana jest w niezwykle malowniczej części Karwodrzy, ponad 300 m.n.p.m, z której rozciąga się wspaniały widok m. in. na wzgórza Beskidu Niskiego. W pogodne dni można podziwiać panoramę Tatr, które wydają się być na wyciągnięcie dłoni. W pobliżu winnicy przebiega jeden z odcinków liczącej 918 km trasy szlaku Św. Jakuba Via Regia. Źródła historyczne podają, że na tych terenach uprawiano już niegdyś winorośl. Winnicę, jedną z pierwszych w tej części ziemi tarnowskiej, założył w XIX w. Karol Jan Berké, który odziedziczył majątek po pochodzących z Węgier rodzicach. Mnóstwo zieleni i dobre nasłonecznienie, piękne widoki oraz charakterystyczna wiekowa sosna – to wszystko sprawiło, że podjęliśmy decyzję o wyborze tego właśnie miejsca na założenie naszej winnicy.

Kontakt

Właściciel: Sylwia i Paweł Jaśkiewicz
Karwodrza 58, 33-170 Karwodrza
tel. 516 116 355, 516 115 606, 
e-mail: pjaskiewicz2@o2.pl
www.facebook.com/Winnica-Jakubowa-106105270990896/

Godziny otwarcia

Piątek: 16.00 – 19.00
Sobota: 10.00 – 19.00

Rok założenia

2018

Powierzchnia

0,5 ha

Uprawiane odmiany:

Wina czerwone i różowe: Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo
Wina białe: Bianca, Hibernal, Seyval Blanc, Solaris

Galeria

Noclegi

Jeżeli chcesz spędzić u nas trochę więcej czasu, proponujemy skorzystanie z noclegów na Winnicy Jakubowa

Oferujemy możliwość wynajmu całorocznego domu, który składa się z 4 pokoi, z których jeden połączony jest z w pełni wyposażoną kuchnią. Ponadto w domu znajdują się 2 łazienki oraz duży taras z ekspozycją południową, z którego przy dobrej pogodzie rozciąga się widok na szczyty Tatr. Istnieje możliwość wynajęcia zarówno całego domu (max 10 osób), jak i pojedynczych pokoi. Do dyspozycji Gości jest również duża altana z grillem, wędzarnią oraz piecem do pizzy, połączona z zapleczem kuchennym oraz toaletą. Na terenie całej winnicy jest dostęp do WI-FI.
Jeśli chcesz uciec od hałasu i nacieszyć się przyrodą jest to idealne miejsce dla Ciebie. Czekają na Ciebie również malownicze szlaki idealne na piesze czy rowerowe wycieczki i inne atrakcje uzależnione od Twojej inicjatywy i wyobraźni.

Ceny wynajmu:

60 zł – 70 zł – od osoby / doba (w zależności od długości pobytu)

400 zł – 600 zł cały dom (w zależności od ilości osób)

Oferta turystyczna

W trakcie zwiedzania winnicy Goście poznają historię miejsca, przybliżymy również proces produkcji oraz przeprowadzimy degustację komentowaną produkowanych u nas win oraz lokalnych wędlin, serów i miodów. Oferta skierowana zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych.

Cena: do indywidualnego ustalenia po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Skip to content