Winnica Jakubowa

W sercu malowniczej Karwodrzy, gdzie natura splata się z tradycją winiarską, znajduje się niezwykłe miejsce – Winnica Jakubowa. Ponad 300 metrów nad poziomem morza rozciąga się ten kawałek raju dla wszystkich miłośników wina i piękna przyrody. Winnica Jakubowa oferuje nie tylko najwyższej jakości wina wyprodukowane z lokalnie uprawianych winorośli, ale też zapierające dech w piersiach widoki na wzgórza Beskidu Niskiego oraz panoramę Tatr. Dzięki mnóstwu zieleni i dobremu nasłonecznieniu Winnica Jakubowa stanowi wyjątkowe miejsce, którego ozdobą a zarazem wizytówką malowniczej wsi Karwodrza jest charakterystyczna wiekowa sosna – według okolicznych mieszkańców jej wiek można oszacować na około dwieście lat.

Winnica Jakubowa została założona w 2018 roku jako kontynuacja tradycji uprawy winorośli w tym regionie, ponieważ – jak podają źródła historyczne – miało to już niegdyś miejsce na tych terenach. Jedna z pierwszych w tej części ziemi tarnowskiej winnica została założona w XIX wieku przez Karola Jana Berké na majątku odziedziczonym po jego pochodzących z Węgier rodzicach. Bogata tradycja winiarska regionu, malownicze widoki oraz doskonałe warunki pod uprawę winorośli czynią tę lokalizację Winnicy Jakubowej niemal obowiązkowym punktem na mapie każdego enoturysty.

Winnica Jakubowa zajmuje powierzchnię 0,5 ha, na któtej uprawiane są winorośle z przeznaczeniem na wina czerwone, różowe i białe. Wśród uprawianych odmian winogron możemy wskazać: Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo, Bianca, Hibernal, Seyval Blanc oraz Solaris. Szeroka oferta aromatycznych win produkowanych przez Winnicę Jakubową trafi zarówno w wyrafinowane podniebienia wieloletnich znawców wina, jak i dopiero początkujących enoturystów.

Nie tylko produkcja wina jest priorytetem dla właścicieli Winnicy Jakubowej, ale także stworzenie miejsca, w którym goście mogą doświadczyć kultury winiarskiej. Winnica oferuje noclegi w całorocznym domu, który składa się z czterech pięknych pokoi, w pełni wyposażonej kuchni, dwóch łazienek oraz dużego tarasu z pięknym widokiem na szczyty Tatr. Domek posiada maksymalnie 10 miejsc noclegowych – istnieje możliwość wynajmu całości lub wyłącznie pojedynczych pokoi. Enoturyści decydujący się na dłuższy pobyt w Winnicy Jakubowej mogą skorzystać z dużej altany z grillem, wędzarnią i piecem do pizzy, która znajduje się na terenie obiektu.

W Winnicy Jakubowej organizowane są niezapomniane degustacje win, w ramach których goście mają okazję zwiedzić winnicę i poznać od podszewki jej historię, a następnie mogą cieszyć się smakiem wyśmienitych i aromatycznych win oraz bogactwem lokalnych produktów (między innymi: serów, wędlin i miodów). Degustacje te, dostępne dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych, są doskonałą okazją do poznania tajników winiarstwa i odkrycia unikalnych połączeń smakowych.

Wizyta w Winnicy Jakubowej to nie tylko okazja do spróbowania wyjątkowych win, ale również szansa na cieszenie się pięknem przyrody
i spokojem tego wyjątkowego miejsca. W okolicy znajdują się malownicze szlaki piesze i rowerowe, które obfitują w zachwycające wszystkich enoturystów widoki. Szczególnie wartym odwiedzenia miejscem jest jeden z odcinków liczącej 918 kilometrów trasy szlaku Św. Jakuba Via Regia, który znajduje się w pobliżu winnicy.

Kontakt

Właściciel: Sylwia i Paweł Jaśkiewicz
Karwodrza 58, 33-170 Karwodrza
tel. 516 116 355, 516 115 606, 
e-mail: pjaskiewicz2@o2.pl
www.facebook.com/Winnica-Jakubowa-106105270990896/

Godziny otwarcia

Piątek: 16.00 – 19.00
Sobota: 10.00 – 19.00

Rok założenia

2018

Powierzchnia

0,5 ha

Uprawiane odmiany:

Wina czerwone i różowe: Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo
Wina białe: Bianca, Hibernal, Seyval Blanc, Solaris

Galeria

Noclegi

Jeżeli chcesz spędzić u nas trochę więcej czasu, proponujemy skorzystanie z noclegów na Winnicy Jakubowa

Oferujemy możliwość wynajmu całorocznego domu, który składa się z 4 pokoi, z których jeden połączony jest z w pełni wyposażoną kuchnią. Ponadto w domu znajdują się 2 łazienki oraz duży taras z ekspozycją południową, z którego przy dobrej pogodzie rozciąga się widok na szczyty Tatr. Istnieje możliwość wynajęcia zarówno całego domu (max 10 osób), jak i pojedynczych pokoi. Do dyspozycji Gości jest również duża altana z grillem, wędzarnią oraz piecem do pizzy, połączona z zapleczem kuchennym oraz toaletą. Na terenie całej winnicy jest dostęp do WI-FI.
Jeśli chcesz uciec od hałasu i nacieszyć się przyrodą jest to idealne miejsce dla Ciebie. Czekają na Ciebie również malownicze szlaki idealne na piesze czy rowerowe wycieczki i inne atrakcje uzależnione od Twojej inicjatywy i wyobraźni.

Ceny wynajmu:

60 zł – 70 zł – od osoby / doba (w zależności od długości pobytu)

400 zł – 600 zł cały dom (w zależności od ilości osób)

Oferta turystyczna

W trakcie zwiedzania winnicy Goście poznają historię miejsca, przybliżymy również proces produkcji oraz przeprowadzimy degustację komentowaną produkowanych u nas win oraz lokalnych wędlin, serów i miodów. Oferta skierowana zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych.

Cena: do indywidualnego ustalenia po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Skip to content