Winnica Manru

Winnica położona jest w samym sercu Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego na południowych stokach Zagórza w Kąśnej Dolnej. Usytuowana jest na wysokości 340 m n.p.m. z pięknym widokiem na dolinę Białej oraz pasma Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Winnica znajduje się na parceli należącej niegdyś do I.J. Paderewskiego, który ponad 100 lat temu posiadał w Kąśnej dwór i wzorcowe gospodarstwo rolne. Kąśna była dla Paderewskiego odskocznią od wielkiego świata, a jednocześnie spełnieniem marzeń o sielskim, wiejskim życiu. Właśnie w tym czasie Paderewski stworzył jedyną w swojej karierze operę nazywając ją Manru. Stąd nazwa winnicy.

Kontakt

Marek Zwolenik
Kąśna Dolna 23
33-190 Ciężkowice
tel. 603545711
email: marek@zwolenik.com
www.manru.com.pl
facebook.com/winnicamanru

Godziny otwarcia

Piątek: 16.00 – 18.00
Sobota: 10.00 – 18.00

Rok założenia

2010

Powierzchnia

0,5 ha

Uprawiane odmiany:

Wina czerwone: Rondo, Regent, Marechal Foch oraz Leon Millot, Salome
Wina białe: Solaris, Seyval Blanc, Muskat

Galeria

Oferta turystyczna

Obejmuje oprowadzanie po winnicy z omówieniem historii winnicy i uprawianych szczepów oraz komentowaną degustację win z deskami lokalnych serów i wędlin. Oferta jest dostępna zarówno dla osób indywidualnych, jak i niewielkich grup zorganizowanych.

Cena: do indywidualnego ustalenia.

Na miejscu prowadzona jest sprzedaż win, nie ma w sprzedaży innych produktów regionalnych. Stałe posiłki nie są dostępne.

Wydarzenia

Do tej pory rokrocznie w ramach Małopolskiego Szlaku Winnego zawsze w połowie sierpnia odbywały się Spotkania na Winnicy. Winnica będzie w nich uczestniczyć w dalszym ciągu, a w wypadku, gdyby impreza nie była organizowana, w tym samym terminie odbędzie się autorska impreza winiarska.

Kalendarium wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content