Winnica Janowice

Winnica ulokowana jest na południowo-zachodnim stoku schodzącym na zachód w kierunku Dunajca. Rzeka stabilizuje winnicę termicznie i często stanowi ochronną linię w sytuacjach powstawania gwałtownych zjawisk pogodowych. Od północy i wschodu winnica zabezpieczona jest zalesionym wzgórzem. Ekspozycja na południe i zachód zapewnia idealne nasłonecznienie. Stok jest dość mocno nachylony. Gleba średniociężka o charakterze ilastym. Winnica jest położona na wysokości 220-250 m n.p.m. Uprawiane są zarówno vitis vinifery – stanowią jedną czwartą całych upraw, jak i hybrydy.

Kontakt

Wiesław Chlipała
Janowice 33-115, gm. Pleśna
tel. 604 413 265
e-mail: info@winnicajanowice.pl
www.winnicajanowice.pl
https://www.facebook.com/winnicajanowice

Godziny otwarcia

Piątek: 16.00 – 18.00
Sobota: 10.00 – 18.00

Rok założenia

2013. Pierwsze wina w sprzedaży w 2015 r.

Powierzchnia

0,92 ha

Uprawiane odmiany:

Wina czerwone: Pinot Noir, Pinot Noir Precoce, Rondo, Regent
Wina białe: Chardonnay, Auxerrois, Siegerrebe, Solaris, Johanniter, Seyval Blanc

Galeria

Noclegi

W winnicy przygotowany jest uroczy domek z pięknym widokiem na Dolinę Dunajca, maksymalnie dla 6 osób. Na piętrze są dwie oddzielne sypialnie, na parterze salon połączony z kuchnią, łazienka i toaleta.
Cena: 200 zł doba za domek dla 2 osób, każda pozostała osoba – 50 zł.

Oferta turystyczna

Zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup istnieje możliwość zwiedzania winnicy oraz degustowania win. Degustacje przewidziane są zarówno w wersji z drobnymi przekąskami, jak i pełnym wyżywieniem, które zapewnia zewnętrzny catering.

Cena: do indywidualnego ustalenia.

Na miejscu prowadzona jest sprzedaż win, nie ma w sprzedaży innych produktów regionalnych. Jedzenie nie jest dostępne, wyjąwszy wspomniany tu catering za wcześniejszym zamówieniem.

Wydarzenia

Wizytówką winnicy i jedną z najbardziej znanych imprez jest festiwal muzyki klasycznej i jazzowej „Vitis Music Sfera Festival” odbywający się od 4. lat zawsze w sierpniu. Festiwal połączony jest z degustacją win.
4. Vitis Music Sfera Festival odbędzie się między 6-15 sierpnia 2021 roku.

Poza tym organizowane są degustacje win dla grup, warsztaty winiarskie i sommelierskie oraz imprezy kulturalne m.in. pokazy filmów, koncerty muzyki, koncerty dla dzieci oraz inne eventy okolicznościowe, jak Noc Winnic.

Kalendarium wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content