Winnica Włóczykija

Winnica zlokalizowana jest w Jamnej w gminie Zakliczyn na terenie Pogórza Rożnowskiego. Nasadzenia znajdują się na łagodnym stoku na wysokość 450 metrów n.p.m. z ekspozycją południowo-wschodnią. Wokół piętrzą się wzniesienia porośnięte buczyną karpacką,
a bezpośrednio przy winnicy rośnie mieszany lasek z brzozami, jodłami, sosnami i bukami. Roztacza się stąd piękny widok na wzniesienia Pogórza oraz Tatry. Winnica ma przydomowy charakter, zatem wina nie sprzedawane. Robione są hobbistycznie, tylko i wyłącznie na własne potrzeby oraz do degustacji dla gości. Rocznie powstaje około 50-80 litrów wina wytworzonego w sposób naturalny.

Kontakt

Właściciel: Adam Gancarek
Jamna 46, gm. Zakliczyn
tel. 603 811 711
e-mail: jamna@jamna.com.pl

Godziny otwarcia

Codziennie: 9.00 – 16.00

Rok założenia

2004

Powierzchnia

0,03 ha (3 ary)

Uprawiane odmiany:

Uprawiane odmiany wina czerwone: Marechal Foch, Rondo, Regent

Uprawiane odmiany wina białe: Jutrzenka, Bianca

Galeria

Noclegi

Znajdują się tu dwa obiekty noclegowe. W Chatce Włóczykija jest 5 pokoi z łazienkami i 20 miejscami noclegowymi, sala kominkowa i aneks kuchenny. Obok duża zadaszona wiata ogniskowa, pole pod kamper, pole namiotowe, zewnętrzne toalety.
W Schronisku Dobrych Myśli są natomiast 3 pokoje z 12. miejscami noclegowymi, dużą jadalnią i z zapleczem gastronomicznym, gdzie serwowane są potrawy oparte na lokalnych produktach. Winnica i znajdujące się tu obiekty wpisane są do Małopolskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Oferta turystyczna

Winnica oferuje bogatą ofertę turystyczno-wypoczynkową. Można pospacerować po winnicy lub wyruszyć na wędrówkę pieszą albo rowerową – znajduje się tu węzeł turystycznych szlaków.
Na teren winnicy znajdują się także wypożyczalnia rowerów, nieodpłatna stacja ładowania rowerów elektrycznych i stacja napraw rowerów. Dzięki temu miejsce oznakowane jest jako MPR – miejsce przyjazne rowerzystom.

Wydarzenia

Najbardziej rozpoznawalnymi wydarzeniami są: odbywający się od 2010 r. Festiwal Piosenki Turystycznej „Pod Słońce”, październikowa OSPA – Otwarta Scena Piosenki Autorskiej oraz Odśnieżanie Dobrych Myśli (ruchomo w styczniu bądź lutym).

Kalendarium wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content