Winnice

Winnica Dąbrówka

Winnica Dąbrówka położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego w Gminie Pleśna, zaledwie 12 km od Tarnowa.

Winnica Bogu-Miła

Winnica znajduje się na krańcach Olesna w kierunku Zalipia. Teren jest całkowicie płaski, a nasadzenia usytuowane są na linii północ-południe. Winnicę otaczają lasy chroniąc winorośle przed wiatrami.

Winnica Gierowa

Nazwa pochodzi od przysiółka Janowic, gdzie winnica jest zlokalizowana. Nasadzenia znajdują się na tarasach powstałych na byłym osuwisku, z ekspozycją południowo-zachodnią.

Winnica Janowice

Winnica ulokowana jest na południowo-zachodnim stoku schodzącym na zachód w kierunku Dunajca.

Winnica Manru

Winnica położona jest w samym sercu Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego na południowych stokach Zagórza w Kąśnej Dolnej.

Winnica Nowizny

Nazwa winnicy pochodzi od przysiółka, w którym mieszkają gospodarze i oznacza coś nowego, wcześniej niewykonanego.

Winnica Piwnice Antoniego

Winnica znajduje się na krańcach województwa małopolskiego, u stóp owianego legendami wzgórza Kokocz we wsi Wola Lubecka.

Winnica Rodziny Steców

Winnica zlokalizowana jest na obrzeżach Tuchowa. Winoroślą obsadzony jest stok południowy i południowo-zachodni.

Winnica Uroczysko

Leży na stoku południowym na wysokości 285-308 m n.p.m. Stok ma lekko zachodnią ekspozycję, jest bardzo dobrze doświetlony.

Winnica Zadora

Położona w Szczepanowicach w pobliżu miejsca, gdzie do połowy XIX w. była prowadzona winnica przez dwór Chrząstowskich herbu Zadora.

Winnica Epigon

Winnica zlokalizowana jest tuż obok Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej na terenie zespołu dworsko-parkowego.

Winnica Amelie

Winnica znajduje się w Zdziarcu nieopodal Radomyśla Wielkiego w otulinie mieszanych lasów, na ledwo zarysowanym wzniesieniu.

Skip to content